Podobne wpisy
Drugie spotkanie warsztatowe Wiślanych Inicjatyw Lokalnych
14 maja odbyło się kolejne spotkanie warsztatowe w ramach wsparcia Wiślanych Inicjatyw Lokalnych. Tym razem spotkaliśmy się w świetlicy gminnej przy budynku Urzędu Gminy Obrowo (Gmina Obrowo jest inicjatorem jednej z Wiślanych Inicjatyw Lokalnych).Razem z dziewięcioma grupami projektowymi, gdzie rozmawialiśmy o komunikacji i zaangażowaniu w projektach społecznych, inspirowaliśmy się Akcją Modraszek Kolektyw Grupa Siostry Rzeki i pracowaliśmy nad działaniami Wiślanych Projektów. Znaleźliśmy też czas…
Koncert zespołu POLA i spacer po lesie łęgowym z Zielonymi Kujawami
11 września z inicjatywy Stowarzyszenia Zielone Kujawy w Muzeum Stanisława Noakowskiego w Nieszawie odbył się koncert zespołu POLA. Wydarzenie poprzedził spacerem po lesie deszcowym, czyli nadwiślańskim łęgu w Nieszawie. To jedno z działań realizowanych w ramach Wiślanych Inicjatyw Lokalnych, będących częścią projektu Wisła Wciąga. Projekt realizowany jest z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG. Poniżej, krótka…
Relacja z wizyty studyjnej w regionie rzeki Vefsna.
Autorem poniższej relacji jest Maciej Kamiński – koordynator zespołu do spraw Wisły w Gminie Obrowo. Gmina Obrowo jest jednym z uczestników projektu Wisła wciąga. W dniach 26.08-2.09 przedstawiciel gminy Obrowo wziął udział w wizycie studyjnej w Norwegii. Wizyta była kolejną częścią projektu Wisła wciąga! Wraz z reprezentantami fundacji Wolna Wisła – lidera i pomysłodawcy projektu, Pracowni Zrównoważonego Rozwoju – partnera wspierającego oraz Lokalnej…
Drugie spotkanie diagnostyczne projektu Wisła wciąga (online)
13 stycznia w ramach projektu „Wisła wciąga” odbyły się kolejne warsztaty diagnostyczne – tym razem w wersji online prowadzone w partnerstwie PZR. Celem warsztatów było wzajemne poznanie osób, instytucji i podmiotów działających wokół kujawsko-pomorskiego odcinka Wisły. Uczestniczki i uczestnicy spotkania wspólnie pracowali nad diagnozą problemów i potencjałów kujawsko-pomorskiego odcinka Wisły w zakresie turystyki i rekreacji, środowiska, kultury i społeczeństwa oraz współpracy. Spotkanie było okazją do nawiązania relacji,…
Warsztaty konsultacyjne Szlaku Wisły
Zgodnie z założeniami projektu, po etapie „rozgrzewki”, a więc wsparciu kilku rozproszonych Wiślanych Inicjatyw Lokalnych, nadszedł czas bardziej intensywnego sieciowania podmiotów zainteresowanych Wisłą. Na tym etapie chcemy doprowadzić do współpracy różnych podmiotów i organizacji. Za platformę współpracy przyjęliśmy formułę pracy wokół idei Szlaku Wisły. Szlak Wisły to zaproponowany przez Nadwiślańską Organizację Turystyczną zintegrowany produkt turystyczny, który w przyszłości może obejmować zarówno usługi komercyjne, jak i wydarzenia społeczne, a także…
III warsztaty Sieci Szlaku Wisły – rejs z Torunia do Fordonu
W dniu 18 sierpnia 2023 wspólnie z Pracownia Zrównoważonego Rozwoju – PZRprzeprowadziliśmy III warsztaty Sieci Szlaku Wisły. Zaprezentowaliśmy wstępną wersję Misji i Wizji Szlaku Wisły, a także opracowaliśmy konkretne sposoby wdrożenia usług na Szlaku.Na jesieni widzimy się znów…Projekt Wisła wciąga realizowany jest przy wsparciu Program Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego z Fundusze norweskie i EOGDziękujemy Piotrowi ze Szlaku Niech Cię Zakole za poczęstunek.