
Podobne artykuły

Pleciemy płoty i wianki we Włęczu
24 czerwca z inicjatywy Czernikowskiego Stowarzyszenia Czyż -Nie w ramach Wiślanych Inicjatyw Lokalnych odbyły się warsztaty plecenia i budowania płotu wiklinowego na cmentarzu we Włęczu. Spotkanie połączone z gawędą na temat kultury wiślanej oraz olenderskiej. Nie mogło zabraknąć ogniska, wspólnych śpiewów i poczętunku. Osoba która upletła najpiękniejszy wianek otrzymała statułetkę Słowiańskiego Raroga.

Drugie spotkanie warsztatowe Wiślanych Inicjatyw Lokalnych
14 maja odbyło się kolejne spotkanie warsztatowe w ramach wsparcia Wiślanych Inicjatyw Lokalnych. Tym razem spotkaliśmy się w świetlicy gminnej przy budynku Urzędu Gminy Obrowo (Gmina Obrowo jest inicjatorem jednej z Wiślanych Inicjatyw Lokalnych).Razem z dziewięcioma grupami projektowymi, gdzie rozmawialiśmy o komunikacji i zaangażowaniu w projektach społecznych, inspirowaliśmy się Akcją Modraszek Kolektyw Grupa Siostry Rzeki i pracowaliśmy nad działaniami Wiślanych Projektów. Znaleźliśmy też czas…

Wybór uczestników Wiślanych Inicjatyw Lokalnych
Drodzy Wiślacy, Drogie Wiślaczki! 22 marca odbyło się posiedzenie naszego zespołu projektowego w celu dokonania wyboru uczestników działania Wiślane Inicjatywy Lokalne spośród nadesłanych zgłoszeń. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że wpłynęło aż 18 zgłoszeń, co dowodzi budzącej się aktywności nad Wisłą. W posiedzeniu wzięło udział po dwóch reprezentantów Fundacji Wolna Wisła i PZR (Pracowni Zrównoważonego Rozwoju) – Jakub Gołębiewski, Artur Kokorzycki, Krzysztof Ślebioda,…

Śniadanie u Mennonitów
Czernikowskie Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Edukacji Kultury i Sportu CZYŻ-NIE, biorące udział w projekcie „Wisła Wciąga” 14 sierpnia o godz. 11 we Włęczu nad brzegiem Wisły przygotowuje wydarzenie, które przyciągnie nad Wisłę licznych mieszkańców gminy Czernikowo, a zapewne i sąsiedniej gminy Obrowo. „Chcemy przyciągnąć ludzi nad Wisłę w sierpniu. Doskonałą okazją do przybliżenia mieszkańcom wiślanych tradycji jest festiwal łodzi tradycyjnych – Festiwal Wisły. Chcemy pozyskać pieniądze na produkty na poczęstunek…

Prezentacja ideii „Wiślanej ścieżki przyrodniczo – historycznej” na VII Wiślanym Festynie Przyrodniczym w Silnie
18 września nad brzegiem Wisły w Silnie podczas VII Festynu przyrodniczego Stowarzyszenie Nasze Silno przygotowało stoisko informacyjne poświęcone „Wiślanej ścieżce przyrodniczo – historycznej”. Planowana ścieżka rozpoczynać ma się naprzeciw ujścia rzeki Tążyny do Wisły a kończyć przy punkcie widokowym (na prawym brzegu Wisły) w Silnie. Na trasie ścieżki znajdują się istotne dla lokalnej historii miejsca ściśle powiązane z Wisłą, takie jak dawna komora celna,…

Pierwsze spotkanie diagnostyczne projektu Wisła wciąga
W dniu 15 grudnia w gościnnych progach Przystań AZS w Toruniu odbyło się spotkanie diagnostyczne dotyczące naszego projektu „Wisła wciąga”. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele i przedstawicielki ponad 20 organizacji i instytucji z nadwiślańskich miast i gmin województwa kujawsko-pomorskiego. Spotkanie poprowadziła Pracowania Zrównoważonego Rozwoju PZR, która jest naszym partnerem w tym przedsięwzięciu. Projekt realizowany jest z dotacji programu Program Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy…