
Similar Posts

Śniadanie u Mennonitów
Czernikowskie Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Edukacji Kultury i Sportu CZYŻ-NIE, biorące udział w projekcie „Wisła Wciąga” 14 sierpnia o godz. 11 we Włęczu nad brzegiem Wisły przygotowuje wydarzenie, które przyciągnie nad Wisłę licznych mieszkańców gminy Czernikowo, a zapewne i sąsiedniej gminy Obrowo. „Chcemy przyciągnąć ludzi nad Wisłę w sierpniu. Doskonałą okazją do przybliżenia mieszkańcom wiślanych tradycji jest festiwal łodzi tradycyjnych – Festiwal Wisły. Chcemy pozyskać pieniądze na produkty na poczęstunek…

Zróbmy śpiewająco śniadanie mennonickie
W dniu 14 sierpnia nad brzegiem Wisły we Włęczu z inicjatywy Stowarzyszenia CZYŻ – NIE odbyłoreni się wydarzenie, które przyciągnęło nad Wisłę licznych mieszkańców gminy Czernikowo, a zapewne i sąsiedniej gminy Obrowo. Data została wybrana nieprzypadkowo, bo właśnie 14 sierpnia przepływała Wisłą flota tradycyjnych łodzi drewnianych biorąca udział w Festiwalu Wisły.Załogi flisackich łodzi, oraz przybyli goście i mieszkańcy zostali ugoszczeni tradycyjnym mennonickim śniadaniem. Biesiadowaniu towrzyszyły również wspólne…

Otrzymaliśmy dotację na realizację projektu Wisła wciąga
Od samego początku naszej działalności obserwujemy, jak silnie Wisła motywuje wiele osób do działania i jak nieoczekiwanie meandrują rzeczne przyjaźnie i kontakty. Chcąc wspomóc lokalne inicjatywy wiślane i zacieśnić wiślane kontakty w woj. kujawsko-pomorskim napisaliśmy projekt WISŁA WCIĄGA, który uzyskał dofinansowanie programu Aktywni Obywatele.

Drugie spotkanie diagnostyczne projektu Wisła wciąga (online)
13 stycznia w ramach projektu „Wisła wciąga” odbyły się kolejne warsztaty diagnostyczne – tym razem w wersji online prowadzone w partnerstwie PZR. Celem warsztatów było wzajemne poznanie osób, instytucji i podmiotów działających wokół kujawsko-pomorskiego odcinka Wisły. Uczestniczki i uczestnicy spotkania wspólnie pracowali nad diagnozą problemów i potencjałów kujawsko-pomorskiego odcinka Wisły w zakresie turystyki i rekreacji, środowiska, kultury i społeczeństwa oraz współpracy. Spotkanie było okazją do nawiązania relacji,…

III Warsztaty WIL
W sobotę 22 października 2022 odbyło się trzecie i ostatnie spotkanie warsztatowe uczestników Wiślanych Inicjatyw Lokalnych. Osiem z dziesięciu biorących udział w projekcie organizacji pojawiło się na roboczy dzień w nadwiślańskiej Nieszawie. W trakcie spotkania uczestnicy prowadzeni przez Krzysztofa i Joannę z Pracowni Zrównoważonego Rozwoju mieli okazję podsumować i wyrazić swoje opinie na temat dotychczasowego przebiegu projektu “Wisła wciąga”, a także wspólnie zastanowić się, jak może wyglądać dalszy…

Pierwsze spotkanie diagnostyczne projektu Wisła wciąga
W dniu 15 grudnia w gościnnych progach Przystań AZS w Toruniu odbyło się spotkanie diagnostyczne dotyczące naszego projektu „Wisła wciąga”. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele i przedstawicielki ponad 20 organizacji i instytucji z nadwiślańskich miast i gmin województwa kujawsko-pomorskiego. Spotkanie poprowadziła Pracowania Zrównoważonego Rozwoju PZR, która jest naszym partnerem w tym przedsięwzięciu. Projekt realizowany jest z dotacji programu Program Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy…