Święto ulicy Stromej 29.09.2019

swieto ulicy stromej

W ramach aktywizacji społeczności lokalnej, oraz przybliżenia mieszkańcom i mieszkankom Torunia historycznej i nieco zapomnianej części naszego miasta, jaką jest osiedle Rybaki wraz ze swoim malowniczym zakątkiem czyli ulicą Stromą zaprosiliśmy Was na Święto ulicy Stromej!

swieto ulicy stromej

Przygotowania do Święta trwały od samego rana.


swieto ulicy stromej

Do wspólnej akcji przyłączyli się nawet najmłodsi!


swieto ulicy stromej

Podczas Święta odbyło się otwarcie wystawy i rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego "Okno z widokiem na Rzekę". Jury wybrało spośród 171 prac 26 które zaprezentowane zostały na wystawie. Uczetnikom konkursu serdecznie dziękujemy za nadesłanie fantastycznych prac!


swieto ulicy stromej

Główną nagrodę przyznano Pani Jolancie Zawirowskiej, wyróżnienie otrzymała Pani Małgorzata Kos. Jury nie miało łatwego zadania, gdyż wszystkie nadesłane zdjęcia były na bardzo wysokim poziomie i doskonale oddawały urok osiedla Rybaki. Zdjęcia nadesłane na konkurs można obejrzeć na naszej stronie:


obejrzyj Galerię Konkursową!swieto ulicy stromej


Przez cały dzień działa Kawiarenka Sąsiedzka gdzie można było skosztować wielu pyszności.

swieto ulicy stromej


Najmłodsi mogli wziąć udział w warsztatach i animacjach.

swieto ulicy stromej


Doskonałą zabawą był Stromy Wjazd - uliczny sprawdzian sportowy, czyli rowerowy wjazd pod ulicę Stromą na czas!

swieto ulicy stromej


I Święto Ulicy Stromej za nami. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w pomoc przy jego organizacji, a także wszystkim uczestniczkom i uczestnikom naszych konkursów - fotograficznego i rowerowego. To był bardzo miły czas na spotkania, wspólną zabawę i rozmowy... nie tylko o Wiśle.


Święto ulicy Stromej dofinansowano ze środków Gminy Miasta Toruń


powrót do strony głównej