Podobne wpisy
Prezentacja ideii „Wiślanej ścieżki przyrodniczo – historycznej” na VII Wiślanym Festynie Przyrodniczym w Silnie
18 września nad brzegiem Wisły w Silnie podczas VII Festynu przyrodniczego Stowarzyszenie Nasze Silno przygotowało stoisko informacyjne poświęcone „Wiślanej ścieżce przyrodniczo – historycznej”. Planowana ścieżka rozpoczynać ma się naprzeciw ujścia rzeki Tążyny do Wisły a kończyć przy punkcie widokowym (na prawym brzegu Wisły) w Silnie. Na trasie ścieżki znajdują się istotne dla lokalnej historii miejsca ściśle powiązane z Wisłą, takie jak dawna komora celna,…
III Warsztaty WIL
W sobotę 22 października 2022 odbyło się trzecie i ostatnie spotkanie warsztatowe uczestników Wiślanych Inicjatyw Lokalnych. Osiem z dziesięciu biorących udział w projekcie organizacji pojawiło się na roboczy dzień w nadwiślańskiej Nieszawie. W trakcie spotkania uczestnicy prowadzeni przez Krzysztofa i Joannę z Pracowni Zrównoważonego Rozwoju mieli okazję podsumować i wyrazić swoje opinie na temat dotychczasowego przebiegu projektu “Wisła wciąga”, a także wspólnie zastanowić się, jak może wyglądać dalszy…
Warsztaty konsultacyjne Szlaku Wisły
Zgodnie z założeniami projektu, po etapie „rozgrzewki”, a więc wsparciu kilku rozproszonych Wiślanych Inicjatyw Lokalnych, nadszedł czas bardziej intensywnego sieciowania podmiotów zainteresowanych Wisłą. Na tym etapie chcemy doprowadzić do współpracy różnych podmiotów i organizacji. Za platformę współpracy przyjęliśmy formułę pracy wokół idei Szlaku Wisły. Szlak Wisły to zaproponowany przez Nadwiślańską Organizację Turystyczną zintegrowany produkt turystyczny, który w przyszłości może obejmować zarówno usługi komercyjne, jak i wydarzenia społeczne, a także…
Pierwsze spotkanie warsztatowe Wiślanych Inicjatyw Lokalnych
W sobotę 2 kwietnia 2022 odbyło się pierwsze spotkanie warsztatowe członków „Wiślanych Inicjatyw Lokalnych” – poddziałania w projekcie #WisłaWciąga . Przybyły wszystkie zakwalifikowane zespoły. Celem warsztatów, które zorganizowaliśmy wraz z ekipą PZR było wzajemne poznanie się grup inicjatywnych, a także nauka formułowania problemów oraz działań w inicjatywach społecznych. Podczas warsztatów panowała entuzjastyczna atmosfera i zostało podjęte pierwsze wspólne symboliczne wiślane działanie –…
Relacja z wizyty studyjnej w regionie rzeki Vefsna.
Autorem poniższej relacji jest Maciej Kamiński – koordynator zespołu do spraw Wisły w Gminie Obrowo. Gmina Obrowo jest jednym z uczestników projektu Wisła wciąga. W dniach 26.08-2.09 przedstawiciel gminy Obrowo wziął udział w wizycie studyjnej w Norwegii. Wizyta była kolejną częścią projektu Wisła wciąga! Wraz z reprezentantami fundacji Wolna Wisła – lidera i pomysłodawcy projektu, Pracowni Zrównoważonego Rozwoju – partnera wspierającego oraz Lokalnej…
Wybór uczestników Wiślanych Inicjatyw Lokalnych
Drodzy Wiślacy, Drogie Wiślaczki! 22 marca odbyło się posiedzenie naszego zespołu projektowego w celu dokonania wyboru uczestników działania Wiślane Inicjatywy Lokalne spośród nadesłanych zgłoszeń. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że wpłynęło aż 18 zgłoszeń, co dowodzi budzącej się aktywności nad Wisłą. W posiedzeniu wzięło udział po dwóch reprezentantów Fundacji Wolna Wisła i PZR (Pracowni Zrównoważonego Rozwoju) – Jakub Gołębiewski, Artur Kokorzycki, Krzysztof Ślebioda,…