
Podobne artykuły

Zróbmy śpiewająco śniadanie mennonickie
W dniu 14 sierpnia nad brzegiem Wisły we Włęczu z inicjatywy Stowarzyszenia CZYŻ – NIE odbyłoreni się wydarzenie, które przyciągnęło nad Wisłę licznych mieszkańców gminy Czernikowo, a zapewne i sąsiedniej gminy Obrowo. Data została wybrana nieprzypadkowo, bo właśnie 14 sierpnia przepływała Wisłą flota tradycyjnych łodzi drewnianych biorąca udział w Festiwalu Wisły.Załogi flisackich łodzi, oraz przybyli goście i mieszkańcy zostali ugoszczeni tradycyjnym mennonickim śniadaniem. Biesiadowaniu towrzyszyły również wspólne…

Drugie spotkanie diagnostyczne projektu Wisła wciąga (online)
13 stycznia w ramach projektu „Wisła wciąga” odbyły się kolejne warsztaty diagnostyczne – tym razem w wersji online prowadzone w partnerstwie PZR. Celem warsztatów było wzajemne poznanie osób, instytucji i podmiotów działających wokół kujawsko-pomorskiego odcinka Wisły. Uczestniczki i uczestnicy spotkania wspólnie pracowali nad diagnozą problemów i potencjałów kujawsko-pomorskiego odcinka Wisły w zakresie turystyki i rekreacji, środowiska, kultury i społeczeństwa oraz współpracy. Spotkanie było okazją do nawiązania relacji,…

Wybór uczestników Wiślanych Inicjatyw Lokalnych
Drodzy Wiślacy, Drogie Wiślaczki! 22 marca odbyło się posiedzenie naszego zespołu projektowego w celu dokonania wyboru uczestników działania Wiślane Inicjatywy Lokalne spośród nadesłanych zgłoszeń. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że wpłynęło aż 18 zgłoszeń, co dowodzi budzącej się aktywności nad Wisłą. W posiedzeniu wzięło udział po dwóch reprezentantów Fundacji Wolna Wisła i PZR (Pracowni Zrównoważonego Rozwoju) – Jakub Gołębiewski, Artur Kokorzycki, Krzysztof Ślebioda,…

Prezentacja ideii „Wiślanej ścieżki przyrodniczo – historycznej” na VII Wiślanym Festynie Przyrodniczym w Silnie
18 września nad brzegiem Wisły w Silnie podczas VII Festynu przyrodniczego Stowarzyszenie Nasze Silno przygotowało stoisko informacyjne poświęcone „Wiślanej ścieżce przyrodniczo – historycznej”. Planowana ścieżka rozpoczynać ma się naprzeciw ujścia rzeki Tążyny do Wisły a kończyć przy punkcie widokowym (na prawym brzegu Wisły) w Silnie. Na trasie ścieżki znajdują się istotne dla lokalnej historii miejsca ściśle powiązane z Wisłą, takie jak dawna komora celna,…

Pierwsze spotkanie warsztatowe Wiślanych Inicjatyw Lokalnych
W sobotę 2 kwietnia 2022 odbyło się pierwsze spotkanie warsztatowe członków „Wiślanych Inicjatyw Lokalnych” – poddziałania w projekcie #WisłaWciąga . Przybyły wszystkie zakwalifikowane zespoły. Celem warsztatów, które zorganizowaliśmy wraz z ekipą PZR było wzajemne poznanie się grup inicjatywnych, a także nauka formułowania problemów oraz działań w inicjatywach społecznych. Podczas warsztatów panowała entuzjastyczna atmosfera i zostało podjęte pierwsze wspólne symboliczne wiślane działanie –…

Otrzymaliśmy dotację na realizację projektu Wisła wciąga
Od samego początku naszej działalności obserwujemy, jak silnie Wisła motywuje wiele osób do działania i jak nieoczekiwanie meandrują rzeczne przyjaźnie i kontakty. Chcąc wspomóc lokalne inicjatywy wiślane i zacieśnić wiślane kontakty w woj. kujawsko-pomorskim napisaliśmy projekt WISŁA WCIĄGA, który uzyskał dofinansowanie programu Aktywni Obywatele.