
Podobne wpisy

Drugie spotkanie warsztatowe Wiślanych Inicjatyw Lokalnych
14 maja odbyło się kolejne spotkanie warsztatowe w ramach wsparcia Wiślanych Inicjatyw Lokalnych. Tym razem spotkaliśmy się w świetlicy gminnej przy budynku Urzędu Gminy Obrowo (Gmina Obrowo jest inicjatorem jednej z Wiślanych Inicjatyw Lokalnych).Razem z dziewięcioma grupami projektowymi, gdzie rozmawialiśmy o komunikacji i zaangażowaniu w projektach społecznych, inspirowaliśmy się Akcją Modraszek Kolektyw Grupa Siostry Rzeki i pracowaliśmy nad działaniami Wiślanych Projektów. Znaleźliśmy też czas…

Zróbmy śpiewająco śniadanie mennonickie
W dniu 14 sierpnia nad brzegiem Wisły we Włęczu z inicjatywy Stowarzyszenia CZYŻ – NIE odbyłoreni się wydarzenie, które przyciągnęło nad Wisłę licznych mieszkańców gminy Czernikowo, a zapewne i sąsiedniej gminy Obrowo. Data została wybrana nieprzypadkowo, bo właśnie 14 sierpnia przepływała Wisłą flota tradycyjnych łodzi drewnianych biorąca udział w Festiwalu Wisły.Załogi flisackich łodzi, oraz przybyli goście i mieszkańcy zostali ugoszczeni tradycyjnym mennonickim śniadaniem. Biesiadowaniu towrzyszyły również wspólne…

Warsztaty konsultacyjne Szlaku Wisły
Zgodnie z założeniami projektu, po etapie „rozgrzewki”, a więc wsparciu kilku rozproszonych Wiślanych Inicjatyw Lokalnych, nadszedł czas bardziej intensywnego sieciowania podmiotów zainteresowanych Wisłą. Na tym etapie chcemy doprowadzić do współpracy różnych podmiotów i organizacji. Za platformę współpracy przyjęliśmy formułę pracy wokół idei Szlaku Wisły. Szlak Wisły to zaproponowany przez Nadwiślańską Organizację Turystyczną zintegrowany produkt turystyczny, który w przyszłości może obejmować zarówno usługi komercyjne, jak i wydarzenia społeczne, a także…

Koncert zespołu POLA i spacer po lesie łęgowym z Zielonymi Kujawami
11 września z inicjatywy Stowarzyszenia Zielone Kujawy w Muzeum Stanisława Noakowskiego w Nieszawie odbył się koncert zespołu POLA. Wydarzenie poprzedził spacerem po lesie deszcowym, czyli nadwiślańskim łęgu w Nieszawie. To jedno z działań realizowanych w ramach Wiślanych Inicjatyw Lokalnych, będących częścią projektu Wisła Wciąga. Projekt realizowany jest z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG. Poniżej, krótka…

Otrzymaliśmy dotację na realizację projektu Wisła wciąga
Od samego początku naszej działalności obserwujemy, jak silnie Wisła motywuje wiele osób do działania i jak nieoczekiwanie meandrują rzeczne przyjaźnie i kontakty. Chcąc wspomóc lokalne inicjatywy wiślane i zacieśnić wiślane kontakty w woj. kujawsko-pomorskim napisaliśmy projekt WISŁA WCIĄGA, który uzyskał dofinansowanie programu Aktywni Obywatele.

Pleciemy płoty i wianki we Włęczu
24 czerwca z inicjatywy Czernikowskiego Stowarzyszenia Czyż -Nie w ramach Wiślanych Inicjatyw Lokalnych odbyły się warsztaty plecenia i budowania płotu wiklinowego na cmentarzu we Włęczu. Spotkanie połączone z gawędą na temat kultury wiślanej oraz olenderskiej. Nie mogło zabraknąć ogniska, wspólnych śpiewów i poczętunku. Osoba która upletła najpiękniejszy wianek otrzymała statułetkę Słowiańskiego Raroga.