Podobne wpisy
Prezentacja ideii „Wiślanej ścieżki przyrodniczo – historycznej” na VII Wiślanym Festynie Przyrodniczym w Silnie
18 września nad brzegiem Wisły w Silnie podczas VII Festynu przyrodniczego Stowarzyszenie Nasze Silno przygotowało stoisko informacyjne poświęcone „Wiślanej ścieżce przyrodniczo – historycznej”. Planowana ścieżka rozpoczynać ma się naprzeciw ujścia rzeki Tążyny do Wisły a kończyć przy punkcie widokowym (na prawym brzegu Wisły) w Silnie. Na trasie ścieżki znajdują się istotne dla lokalnej historii miejsca ściśle powiązane z Wisłą, takie jak dawna komora celna,…
Drugie spotkanie diagnostyczne projektu Wisła wciąga (online)
13 stycznia w ramach projektu „Wisła wciąga” odbyły się kolejne warsztaty diagnostyczne – tym razem w wersji online prowadzone w partnerstwie PZR. Celem warsztatów było wzajemne poznanie osób, instytucji i podmiotów działających wokół kujawsko-pomorskiego odcinka Wisły. Uczestniczki i uczestnicy spotkania wspólnie pracowali nad diagnozą problemów i potencjałów kujawsko-pomorskiego odcinka Wisły w zakresie turystyki i rekreacji, środowiska, kultury i społeczeństwa oraz współpracy. Spotkanie było okazją do nawiązania relacji,…
Drugie spotkanie warsztatowe Wiślanych Inicjatyw Lokalnych
14 maja odbyło się kolejne spotkanie warsztatowe w ramach wsparcia Wiślanych Inicjatyw Lokalnych. Tym razem spotkaliśmy się w świetlicy gminnej przy budynku Urzędu Gminy Obrowo (Gmina Obrowo jest inicjatorem jednej z Wiślanych Inicjatyw Lokalnych).Razem z dziewięcioma grupami projektowymi, gdzie rozmawialiśmy o komunikacji i zaangażowaniu w projektach społecznych, inspirowaliśmy się Akcją Modraszek Kolektyw Grupa Siostry Rzeki i pracowaliśmy nad działaniami Wiślanych Projektów. Znaleźliśmy też czas…
Pleciemy płoty i wianki we Włęczu
24 czerwca z inicjatywy Czernikowskiego Stowarzyszenia Czyż -Nie w ramach Wiślanych Inicjatyw Lokalnych odbyły się warsztaty plecenia i budowania płotu wiklinowego na cmentarzu we Włęczu. Spotkanie połączone z gawędą na temat kultury wiślanej oraz olenderskiej. Nie mogło zabraknąć ogniska, wspólnych śpiewów i poczętunku. Osoba która upletła najpiękniejszy wianek otrzymała statułetkę Słowiańskiego Raroga.
Relacja z wizyty studyjnej w regionie rzeki Vefsna.
Autorem poniższej relacji jest Maciej Kamiński – koordynator zespołu do spraw Wisły w Gminie Obrowo. Gmina Obrowo jest jednym z uczestników projektu Wisła wciąga. W dniach 26.08-2.09 przedstawiciel gminy Obrowo wziął udział w wizycie studyjnej w Norwegii. Wizyta była kolejną częścią projektu Wisła wciąga! Wraz z reprezentantami fundacji Wolna Wisła – lidera i pomysłodawcy projektu, Pracowni Zrównoważonego Rozwoju – partnera wspierającego oraz Lokalnej…
Pierwsze spotkanie diagnostyczne projektu Wisła wciąga
W dniu 15 grudnia w gościnnych progach Przystań AZS w Toruniu odbyło się spotkanie diagnostyczne dotyczące naszego projektu „Wisła wciąga”. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele i przedstawicielki ponad 20 organizacji i instytucji z nadwiślańskich miast i gmin województwa kujawsko-pomorskiego. Spotkanie poprowadziła Pracowania Zrównoważonego Rozwoju PZR, która jest naszym partnerem w tym przedsięwzięciu. Projekt realizowany jest z dotacji programu Program Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy…