Wiślana ścieżka przyrodniczo – historyczna w Silnie.

17 września o godz. 14:00 podczas VII Wiślanego Festynu Przyrodniczego, który odbędzie się w Silnie przy ul. Widokowej (punkt widokowy nad Wisłą) Stowarzyszenie Nasze Silno w ramach projektu Wisła Wciąga przygotuje stoisko, na którym zbierać będzie informacje historyczne o obiektach usytuowanych wokół dawnej komory celnej, oraz innych obiektach związanych z Wisłą. Już dziś członkowie stowarzyszenia poszukują wszelkich informacji i starych fotografii, szczególnie dotyczących:
– dawnej komory celnej
-zatoki przy komorze celnej i cumujących tam jednostkach
-funkcji „kępowego”, zakresie jego obowiązków, oraz łodzi i wodowskazu i domu w którym mieszkał
-historii repera geodezyjnego z 1926 roku
-maszcie sygnalizacyjnym (krzyżulcu) oraz kulach wiklinowych
-karczmach we wsi Silno
-historii zmiany sygnalizacj drogi wodnej przy ujściu Tążyny.

Pozyskane archiwalia i informacje mają posłużyć do stworzenia ścieżki edukacyjno – historycznej rozpoczynającej się przy ujściu rzeki Tążyny do Wisły i kończącej się przy punkcie widokowym w Silnie. Ścieżka ma powstać ramach działań Wiślanych Inicjatyw Społecznych przy projekcie Wisła Wciąga.

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.